Początkujący Przedsiębiorcy

Informacje dla przedsiębiorcy

termometry-bezdotykowe
Brak kategorii

Jak wybrać godne polecenia termometry bezdotykowe?

Termometr bezdotykowy to absolutny „must have” każdego rodzica. Za pomocą urządzenia można bowiem zmierzyć temperaturę ruchliwego malucha, co byłoby trudne z użyciem typowego termometru dotykowego. Nie można również zapominać o tym, że dostępne jeszcze do niedawna w sprzedaży termometry rtęciowe są stopniowo wycofywane z rynku.

Czym cechują się termometry bezdotykowe?

Nowoczesne urządzenia są szybkie i dokładne. Nie posiadają one również szkodliwej rtęci, która obecna była w tradycyjnych termometrach. Bezdotykowe termometry są również praktyczne i funkcjonalne. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, wodoodporne, a odczyty prezentowane są na dużym i czytelnym wyświetlaczu. Sam pomiar jest łatwy do wykonania, a wyniki otrzymywane są niemal natychmiast. Co ważne, odczytu temperatury można dokonywać bez konieczności kontaktu urządzenia ze skórą. Odczyt w tym wypadku opiera się na pomiarze promieniowania cieplnego emitowanego przez ciało. W konstrukcji termometrów zastosowane są skomplikowane systemy optyczne, detektory, które przetwarzają wiązkę promieniowania cieplnego na sygnał elektryczny oraz układy pomiarowe z wyświetlaczem. Termometry bezdotykowe można podzielić na radiacyjne, pasmowe oraz barowe.

Jaki termometr bezdotykowy warto zatem wybrać?

W tym wypadku warto sięgać po produkty, które cechuje wysoka dokładność pomiarów oraz duża szybkość odczytu temperatury. Tego rodzaju urządzenia są komfortowe i higieniczne w użyciu, ale cechuje je dość wygórowana cena.

Jakie cechy powinien mieć godny polecenia termometr bezdotykowy?

Godne polecenia termometry bezdotykowe powinny być wyposażone w laserowy marker, za pomocą którego można oznaczyć miejsce pomiaru. Poza tym, warto zwrócić uwagę na obecność wyświetlacza ciekłokrystalicznego czy sygnału dźwiękowego sygnalizującego gorączkę. Pożądana jest również możliwość zapisu wyników badań w pamięci urządzenia. Należy pamiętać o tym, że odległość, z której może być dokonywany pomiar może być w przypadku różnych urządzeń nieco odmienna. Warto zwrócić również uwagę na możliwość kalibracji urządzenia.

W jaki sposób należy używać termometr bezdotykowy?

Termometry bezdotykowe są proste w obsłudze. Pomiary muszą być jednak dokonywane z odpowiedniej odległości od skóry, która podana jest przez producenta. Poza tym, pomiar musi być dokonywany w odpowiednim miejscu, czyli na środku czoła. Co ciekawe, miejsce to może być w przypadku różnych modeli nieco inne. Producenci mogą zalecać pomiary w okolicy skroni lub w górnej części czoła. Co ważne, skóra pacjenta powinna być sucha oraz czysta. Warto przypomnieć, że termometr musi być przechowywany w suchym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.